Strony

http://lezeiczytam.blogspot.com/http://lezeiczytam.blogspot.com/p/blog-page_18.htmlhttp://lezeiczytam.blogspot.com/p/o-mnie.htmlhttp://lezeiczytam.blogspot.com/p/kontakt_18.html

14.09.2016

O którą książkę chcesz się pokłócić? Sprawdzamy w ankiecie!

Cykl blogowy Awantura o książkę, o którym niedawno pisałam tutaj, spotkał się z Waszym zainteresowaniem i powoli nabiera kształtów. Chcemy, aby był wspólną inicjatywą - i dlatego prosimy Was o pomoc w wyborze najbardziej "konfliktowej" lektury.  
Źródło
Pytanie zadajemy w sposób profesjonalny - na blogu Pyzy Wędrowniczki pojawiła się ankieta (na górze prawej kolumny, nie do przeoczenia!) pt. O jaką książkę chcesz się pokłócić? Kilka tytułów to Wasze wcześniejsze sugestie, kilka dorzuciłyśmy z Pyzą od siebie. Ankieta będzie aktywna przez 30 dni, ale zachęcamy do głosowania już dziś. O jej wynikach oraz o terminie i miejscu najbliższej blogowej Awantury poinformujemy już wkrótce - stay tuned!

14 komentarzy:

 1. Głos już oddany - teraz czekam na samą kłótnię :) Zobaczymy, co z Waszego projektu wyjdzie. Oby tylko reszta chciała się kłócić o książkę, którą przeczytałam. Jeśli nie, trzeba będzie nadrabiać zaległości, a z tym może być problem. Moje doczytywanie lektur ostatnio wypada nad wyraz żałośnie. Zaopatrzyłam się nawet w papierową wersję "Pań z Cranford", bo pdf na komputerze nie zadziałał wystarczająco zachęcająco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! :-) Pierwszą awanturę planujemy dopiero w listopadzie, więc myślę, że będzie sporo czasu, żeby książkę przeczytać albo odświeżyć pamięć.
   "Panie z Cranford", no widzisz! Szkoda w takim razie, że nie przyjęłaś mojej propozycji...

   Usuń
  2. Teraz w planach mam literaturę grecką, ale "Panie z Cranford" będę doczytywać. Może, w ramach literackich rozmów, będziesz miała ochotę na małą dyskusję dotyczącą tego niewielkiego dziełka Gaskell ;)

   Usuń
  3. Chętnie o "Paniach z Cranford" porozmawiam, a przy okazji odkurzymy trochę nasz zapomniany cykl!

   Usuń
 2. Mój głos również oddany. Mam podobne obawy jak Olga, ale pomysł ciekawy i fajny, więc kibicuję mocno :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Mam nadzieję, że będziesz mogła wziąć udział w "awanturze" :-)

   Usuń
 3. Głos oddany. Czy tylko mi się wydaje, że o "Lalkę" ciężko byłoby się kłócić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego ciężko? O bohaterów - taką pannę Łęcką, na przykład - można się sprzeczać godzinami! A i walory samej powieści (moim zdaniem świetnej), nie na każdego działają.

   Usuń
 4. Zagłosowałam;) Ale coś czuję, że mój typ przegra i nie będę się mogła pokłócić o książkę...na razie prowadzi powieść, której jeszcze nie czytałam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można połączyć przyjemne z pożytecznym (albo: przyjemne z przyjemnym) i, jeśli głosowanie wygra książka Ci nieznana, po prostu ją przeczytać :-) Czasu będzie dość - pierwsza "awantura" dopiero w listopadzie :-)

   Usuń
 5. Zagłosowałem na Holubka, bo i tak się do niego przymierzam od dłuższego czasu. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo polecam lekturę - niezależnie od tego, czy będziemy się kłócić akurat o "Cząstki..." :-)

   Usuń
 6. Zagłosowałem i z ciekawością będę śledził jak to się wszystko rozwinie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie! Miejmy nadzieję, że się rozwinie, a nie "zwinie" ;-)

   Usuń