Strony

http://lezeiczytam.blogspot.com/http://lezeiczytam.blogspot.com/p/blog-page_18.htmlhttp://lezeiczytam.blogspot.com/p/o-mnie.htmlhttp://lezeiczytam.blogspot.com/p/kontakt_18.html

20.12.2016

Radosnych i szampańskiego!

Taka książka - księga właściwie - stoi na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, w sąsiedztwie wytwornego hotelu i wielu świetlnych instalacji. I chociaż na rozłożonych kartach widać kontury stołecznych symboli, przykryte ledowym, błyszczącym śniegiem - pomnik syrenki, Pałac Kultury, wieżowiec Żagiel - to każdy może wyczytać z tej księgi, co chce. Na przykład świąteczne życzenia. Zatem -

Czytelniczkom i Czytelnikom bloga życzę radosnych Świąt, wspaniałych książek pod choinką i szampańskiego, literacko obfitego Nowego Roku 2017!
                                                  Marta

21 komentarzy:

 1. Zaczytanych Świąt i szczęśliwego nowego roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję i odwzajemniam....

  OdpowiedzUsuń
 3. I Tobie: zdrowych, spokojnych i pogodnych świąt. I wymarzonych lektur pod choinką:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki i wzajemnie! Zdrowych i spokojnych Świat oraz udanych prezentów (książkowych)!

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczęścia, zdrowia i serdeczności! Wesołych Świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo Wam dziękuję! I do przeczytania w Nowym Roku :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrych i radosnych świąt ! Oby Nowy Rok był pomyślny i pełen niezapomnianych lektur :)
  tommy z samotni

  OdpowiedzUsuń
 8. Spokojnych, pogodnych i miłych Świąt z mnóstwem czasu na dobrą lekturę albo na dobre spotkania z bliskimi i Dobrego Nowego Roku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Gosiu! Nawzajem - spokojnych, uśmiechniętych Świąt :-)

   Usuń
  2. A książkę - tę właśnie instalację - miałam okazję oglądać podczas świąt :)Troszkę w tym roku przesadzono z ilością ozdób, ale na pewno cieszy to dzieciaki. Mnie bardziej przypadła do gustu instalacja obok pomnika Kopernika. Ale książka- w każdej postaci cieszy. A jeszcze bardziej cieszy, że znalazło się trochę czasu na czytanie.

   Usuń
  3. Na żywo robi wrażenie, prawda? Takich ozdób według mnie nigdy za wiele ;-) Instalacja przy Koperniku też fajna, ale księga wygrywa! Słyszałam, że tegoroczna dekoracja Parku Oliwskiego jest przepiękna :-)

   Usuń
 9. Jakie to urocze, że pojawiła się tam właśnie książka/księga :). Miłe skojarzenie ze Świętami! Wszystkiego dobrego, pięknych Świąt :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To najpiękniejsza tegoroczna instalacja, zdecydowanie! Dziękuję i nawzajem, wszystkiego wspaniałego :-)

   Usuń
 10. Jak symboli jest dużo, to najlepiej czytać je wprost. Wyczytuję więc życzenia, żeby w Warszawie było dużo ładnych płatków śniegu (czyt. - niech sypnie!), by syrenka zarażała walecznością (czyt. - miej siły na zmagania), dużo kwiatów (czyt. - rozkwitaj) i złota (nie martw się o kasę, spadnie z nieba jak manna).

  Więc to są bardzo dobre życzenia, wiele sobie po nich obiecuję.
  Pozdrawiam i zaklepuję, by Tobie się ziściły w dwójnasób.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podoba mi się Twoja interpretacja, bardzo! Oby nam się spełniły te życzenia z księgi (jak dotąd ani śniegu, ani manny - deszcz za to w Warszawie, jesienny). Grudniowych i noworocznych wspaniałości życzę! :-)

   Usuń
 11. Micro Hair Trimmer | Tithon Art - TitsaniumArts
  Find your perfect Hair Trimmer by Tithon Art. titanium jewelry Printed by Tithon, the famous art studio at titanium money clip Tithon, powerbook g4 titanium in titanium alloys Solingen, Germany. ford edge titanium 2021

  OdpowiedzUsuń