Strony

20.12.2016

Radosnych i szampańskiego!

Taka książka - księga właściwie - stoi na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, w sąsiedztwie wytwornego hotelu i wielu świetlnych instalacji. I chociaż na rozłożonych kartach widać kontury stołecznych symboli, przykryte ledowym, błyszczącym śniegiem - pomnik syrenki, Pałac Kultury, wieżowiec Żagiel - to każdy może wyczytać z tej księgi, co chce. Na przykład świąteczne życzenia. Zatem -

Czytelniczkom i Czytelnikom bloga życzę radosnych Świąt, wspaniałych książek pod choinką i szampańskiego, literacko obfitego Nowego Roku 2017!
                                                  Marta

18 komentarzy:

 1. Zaczytanych Świąt i szczęśliwego nowego roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. I Tobie: zdrowych, spokojnych i pogodnych świąt. I wymarzonych lektur pod choinką:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki i wzajemnie! Zdrowych i spokojnych Świat oraz udanych prezentów (książkowych)!

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczęścia, zdrowia i serdeczności! Wesołych Świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo Wam dziękuję! I do przeczytania w Nowym Roku :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrych i radosnych świąt ! Oby Nowy Rok był pomyślny i pełen niezapomnianych lektur :)
  tommy z samotni

  OdpowiedzUsuń
 7. Spokojnych, pogodnych i miłych Świąt z mnóstwem czasu na dobrą lekturę albo na dobre spotkania z bliskimi i Dobrego Nowego Roku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Gosiu! Nawzajem - spokojnych, uśmiechniętych Świąt :-)

   Usuń
  2. A książkę - tę właśnie instalację - miałam okazję oglądać podczas świąt :)Troszkę w tym roku przesadzono z ilością ozdób, ale na pewno cieszy to dzieciaki. Mnie bardziej przypadła do gustu instalacja obok pomnika Kopernika. Ale książka- w każdej postaci cieszy. A jeszcze bardziej cieszy, że znalazło się trochę czasu na czytanie.

   Usuń
  3. Na żywo robi wrażenie, prawda? Takich ozdób według mnie nigdy za wiele ;-) Instalacja przy Koperniku też fajna, ale księga wygrywa! Słyszałam, że tegoroczna dekoracja Parku Oliwskiego jest przepiękna :-)

   Usuń
 8. Jakie to urocze, że pojawiła się tam właśnie książka/księga :). Miłe skojarzenie ze Świętami! Wszystkiego dobrego, pięknych Świąt :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To najpiękniejsza tegoroczna instalacja, zdecydowanie! Dziękuję i nawzajem, wszystkiego wspaniałego :-)

   Usuń
 9. Jak symboli jest dużo, to najlepiej czytać je wprost. Wyczytuję więc życzenia, żeby w Warszawie było dużo ładnych płatków śniegu (czyt. - niech sypnie!), by syrenka zarażała walecznością (czyt. - miej siły na zmagania), dużo kwiatów (czyt. - rozkwitaj) i złota (nie martw się o kasę, spadnie z nieba jak manna).

  Więc to są bardzo dobre życzenia, wiele sobie po nich obiecuję.
  Pozdrawiam i zaklepuję, by Tobie się ziściły w dwójnasób.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podoba mi się Twoja interpretacja, bardzo! Oby nam się spełniły te życzenia z księgi (jak dotąd ani śniegu, ani manny - deszcz za to w Warszawie, jesienny). Grudniowych i noworocznych wspaniałości życzę! :-)

   Usuń